Algorytm dwunastek, czyli przełom w rozjaśnianiu włosów

Czujesz lęk na myśl o korzystaniu z wysokich oksydantów w procesie rozjaśniania? To już przeszłość! Wszystko dzięki rewolucyjnej metodzie rozjaśniania włosów, którą jest algorytm dwunastek. Od teraz na myśl o oksydantach z wysokim stężeniem poczujesz spokój. Kojarzyć się one będą ze spektakularnym blondem, pięknymi rozjaśnieniami i zachwycającą jakością włosa.  

To nie wszystko. Algorytm dwunastek to jednocześnie gwarancja bezpiecznego rozjaśniania dla skóry głowy i kondycji włosa. Krótko mówiąc jest to sposób na uzyskanie nawet maksymalnego rozjaśnienia przy minimalnym zniszczeniu włosów. W czym więc tkwi tajemnica “magicznego” algorytmu? 

Jego siłą jest znajomość prostych zasad. Moc rozjaśniania zależy od tego, jak silne środowisko pH wytworzymy. Za procesy występujące w strukturze włosa odpowiadają pH oraz utlenianie, czyli użycie nadtlenku wodoru. W algorytmie dokładnie wyjaśniam, jak używać wysokich stężeń nadtlenku wodoru (12%, 9% oraz 6%) i przedstawiam kluczowe – “złote” proporcje łączenia proszku i oxy, czyli oksydantu.  

Praca według algorytmu dwunastek opiera się na korzystaniu z klarownej, czterokolumnowej tabeli. Te kolumny to następująco:  

  • wspomniana już proporcja (proszku do oksydantu)  
  • stężenie oksydantu (12%, 9% lub 6%) 
  • poziom natury 
  • stopień rozjaśnienia, czyli ilość tonów, o którą włosy się rozjaśnią 

Co bardzo istotne, w omawianym schemacie odwrotnie niż w tradycyjnej metodzie rozjaśniania włosów wygląda zależność między oksydantem a poziomem natury. Stosując się do algorytmu dwunastek, na wysokich oksydantach w dużym rozcieńczeniu pracujemy na najjaśniejszych włosach. Nie zaś jak w standardowej metodzie, gdzie czym niższy oksydant, tym wyższy poziom natury.  

Za przykład niech posłużą mi włosy blond, o poziomie natury 7-8, na które według algorytmu zastosujemy mieszankę najbardziej łagodną. Będzie to oksydant o wysokim 12%-owym stężeniu, jednak w proporcji 1:5. W efekcie rozjaśnimy włosy o 2-3 tony. Ta mieszanka pracuje na włosach dość długo, a więc korzystamy z niej wykonując techniki czasochłonne. Będą to wszelkiego rodzaju pasemka, metody niteczkowe, airtouch, wszystkie techniki w foliach. Podążając za algorytmem, możemy dostosowywać odpowiednią mieszankę do czasu, który powinna ona spędzić na włosach. Dzięki temu unikniemy zmywania mieszanek w trakcie procesu rozjaśniania.  

Co jest wielkim bogactwem algorytmu dwunastek? Stosując się do niego, nie przekroczymy niebezpiecznej granicy pH, które ma ogromny wpływ na strukturę białkową włosa. Ta granica to 10 w skali pH, maksymalnie 10,5, gdy używamy bardzo silnych proszków. Dlaczego to tak istotne? Gdy środowisko pracy na włosach przekroczy 10, struktura białkowa włosa zaczyna ulegać rozpadowi. Zachodzą wewnątrz włosa modyfikacje białek, które to białka ulegają rozpęcznianiu i rozpuszczaniu. To zaś sprawi, że włos stanie się kruchy, zniszczony i nie będzie zdatny do ponownych koloryzacji.  

W moim szkoleniu “Algorytm dwunastek” opowiadam również o procesach, które zachodzą w trakcie rozjaśniania, o stabilizatorach zawartych w utleniaczach i ich roli w kontrolowaniu środowiska pH. Krok po kroku wyjaśniam, jak działa algorytm i jak go wykorzystać w codziennej pracy fryzjera. Przeprowadzam eksperymenty dotyczące poziomu pH oraz stosuję utworzone mieszanki na włosach modelki. 

Marzysz o klientkach zachwyconych Twoją pracą? Chcesz osiągnąć efekt pięknego, równomiernego rozjaśnienia bez ciemnych belek? Twoim celem jest pozostawienie włosów w doskonałej kondycji? Zapraszam Cię na szkolenie Algorytm dwunastek.  

Marlena Mańko 

Kursantki o szkoleniu

AUTOR

Marlena Mańko
Założycielka Kairos Edu z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie fryzjer damski. Od 2004 roku instruktorka kilku wiodących marek kosmetyków fryzjerskich. Organizatorka szkoleń Master Class z upięć wieczorowych, koloryzacji, barberingu. Właścicielka salonu Studio Kairos w Radzyniu Podlaskim. Założycielka Akademii Kairos Edu oraz projektu Kairos Edu – szkolenia fryzjerskie. Projekt ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fryzjerów, chcących rzetelnie odpowiadać na potrzeby rynku. Jej szkolenia są wysoko oceniane przez odbiorców za fachowość, prosty przekaz i ciekawe techniki pracy.

Kairos Edu to społeczność profesjonalistów z Polski oraz całego świata.