Fryzjerskie trendy 2020

Znajomość panujących trendów w stylizacji, technikach cięcia oraz koloryzacji jest cechą szczególnie pożądaną u stylisty fryzur. Dlatego przychodzę Ci z pomocą i przedstawiam podsumowanie trendów we fryzjerstwie w roku 2020. Nie martw się, że już minęło pół roku, wiosna i lato rządzą się swoimi prawami i zaraz o tym wspomnę! 

Po pierwsze naturalność!

W tym roku szczególnie akcentowana jest naturalność i indywidualizm. Dążenie do fryzur niewymuszonych, podkreślających osobowość i charakter klienta, dlatego warto sięgać po naturalne efekty, szczególnie w zakresie koloryzacji. Styliści w niewymuszony sposób pokazują, że prosta lekka fryzura również może być elegancka. Stawiają na luźne fale oraz rozpuszczone kosmyki z przedziałkiem na środku. Na topie wciąż są długie grzywki, warkocze czy chłodny blond..

Trend 1: Warkocze, nie tylko boho!

Luźne warkocze boho, delikatne upięcia mają się dobrze! Inspirowane wspomnieniami z dzieciństwa w tym sezonie wracają warkocze – pojedyncze, w duecie, boho, kłosy po prostu każde! Ciekawą opcją są fryzury z drobnych warkoczyków plecione tuż przy głowie, inspirowane modą uliczną, klimatami hip-hop i R&B, prosto z lat 90. Taki efekt można uzyskać bez specjalnego cięcia, w razie potrzeby korzystając z dodatkowych kosmyków włosów. 

Trend 2: Glossy hair!

Glossy hair, czyli wygładzone włosy o idealnym połysku to jeden z najmocniejszych trendów w tym roku. Łączy się on oczywiście z akcentowaniem pielęgnacji i naturalności. Aby uzyskać efekt sypkich i lśniących włosów warto korzystać z odpowiednich odżywek wygładzających.

Trend 3: Refleksy “tweed hair”!

Złociste refleksy, sprawiające, iż włosy wyglądają jak muśnięte wakacyjnym słońcem to już klasyka, która nadal trwa. Koloryzacje ombre i sombre są już dobrze znane i lubiane. Nowością jest efekt “tweed hair” – stanowi on łagodniejszą wersję włosów farbowanych techniką baleyage. Aby wpisać się w trend subtelne odcienie i jasne pasma muszą bazować na naturalnym kolorze i podkreślać indywidualną urodę.

Trend 4: Długi bob!

Istnieją takie uczesania, które cieszą się powodzeniem od lat. Jednym z nich jest właśnie długi bob (longbob). Takie cięcie pasuje prawie każdemu, ponieważ dobrze wygląda przy różnych kształtach buzi. Ta fryzura podkreśla kości policzkowe i dodaje charakteru! W zależności od gustu klienta fryzurę można modyfikować – od krótszej, klasycznej, po dłuższą do linii obojczyków.

Trend 5: Wet hair look!

Stylizacją typową dla sezonu wiosna/lato 2020 jest tak zwany wet hair look! Efekt mokrych włosów, często zaczesanych i odsłaniających czoło jest zdecydowanie fryzurą kojarzącą się z wakacjami. Ten trend pasuje zarówno osobom z kręconymi jak i prostymi włosami. Efekt wilgotnych włosów można uzyskać samodzielnie w domu, ale skorzystanie z usług fryzjera zapewni fryzurze trwałość i profesjonalny wygląd.
Styliści są zgodni, że trendy fryzjerskie 2020 można podsumować jako naturalność, autentyczność, właściwa pielęgnacja. Luźne sploty, nieregularne loki oraz klasyczne uczesania jak długi bob i puszczone kosmyki z przedziałkiem na środku to zdecydowanie urokliwy miks naturalnej prostoty.

AUTOR

Marlena Mańko
Założycielka Kairos Edu z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie fryzjer damski. Od 2004 roku instruktorka kilku wiodących marek kosmetyków fryzjerskich. Organizatorka szkoleń Master Class z upięć wieczorowych, koloryzacji, barberingu. Właścicielka salonu Studio Kairos w Radzyniu Podlaskim. Założycielka Akademii Kairos Edu oraz projektu Kairos Edu – szkolenia fryzjerskie. Projekt ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fryzjerów, chcących rzetelnie odpowiadać na potrzeby rynku. Jej szkolenia są wysoko oceniane przez odbiorców za fachowość, prosty przekaz i ciekawe techniki pracy.

Kairos Edu to społeczność profesjonalistów z Polski oraz całego świata.