Jak zadbać o włosy po wizycie u fryzjera?

Co dają regularne wizyty u fryzjera? Co powinien oferować dobry fryzjer? Jakie porady dać klientce po wizycie? To wszystko w dzisiejszym wpisie! Pracując w branży jako fryzjer dobrze wiesz, że wiele osób bagatelizuje taką formę pielęgnacji i korzysta z usług fryzjerskich jedynie przy podcięciu końcówek bądź koloryzacji. To duży błąd! Ponieważ regularne wizyty w salonie to duże ułatwienie w codziennej trosce o piękne i zdrowe włosy. 

Co powinien oferować dobry fryzjer?

Wizyta w salonie fryzjerskim to przede wszystkim intensywna pielęgnacja włosów! Dobry fryzjer rozpocznie od ich właściwej diagnozy po to, by zastosować najlepiej dopasowaną usługę pielęgnacyjną. Kosmetyki dostępne w salonach fryzjerskich mają nieco inne właściwości, niż te dostępne w drogerii. Są one na przykład bardziej skoncentrowane. Dobry stylista fryzur na każdym etapie dba włosy, od ochrony przed działaniem ciepła, po dobranie odpowiedniej maski regenerującej. Po drugie dobry fryzjer dopasuje fryzurę do typu urody klientki, kształtu twarzy – dobierze cięcie, podpowie jaki kolor, a nawet odcień będzie najlepiej współgrał z cerą. Zastanów się, jak to wygląda w Twojej pracy i podejściu do klienta.

Jak zadbać o włosy po wizycie u fryzjera?

W celu zachowania piękna i zdrowia włosów, niezbędna jest kompleksowa pielęgnacja. Oto 4 podstawowe porady, o których warto porozmawiać z klientką. Regularne stosowanie odżywek i balsamów regenerujących to podstawa, o której wiele osób zapomina. Rozmawiaj z klientem o jego codziennej pielęgnacji – w przyszłości chętniej skorzysta z Twoich usług widząc, że dbasz o fryzurę kompleksowo.
Mycie włosy delikatnym szamponem
Te zawierające składniki naturalne będą łagodne dla skóry głowy. Szampon należy dobrać do potrzeb włosów – np. po koloryzacji wybrać ten do włosów farbowanych. Skórę głowy należy myć delikatnie, a co jakiś czas wykonać dokładniejsze oczyszczanie włosów na długości, aby zmyć resztki kosmetyków.
Odżywka po każdym myciu!
W przypadku włosów suchych i matowych należy wybrać te nawilżające i odżywcze. Odżywka do loków będzie inna, a do włosów prostych inna – ważne, aby wybierać produkty z dobrym składem i dostosowane do potrzeb klienta. Przykładowo, po koloryzacji warto zaopatrzyć się w produkty dedykowane włosom farbowanym, które dbają o wolniejsze wypłukiwanie pigmentu. 
Maski i olejowanie
Mocniej skoncentrowane produkty to klucz do sukcesu. Regularne olejowanie oraz stosowanie masek najbardziej przyczynia się do finalnej kondycji włosów. 
Fioletowe płukanki
To normalne i naturalne, że po przeprowadzonej koloryzacji z czasem pigment wypłukuje się, żółknie lub matowieje. Aby utrzymać kolor warto stosować fioletowe płukanki lub szampony! To mit, że służą tylko do włosów blond. 

Podsumowując

Są to podstawy prawidłowej pielęgnacji włosów, oczywiście warto wzbogacić ją o stosowanie kosmetyków ochronnych przed wysokimi temperaturami czy serum do zabezpieczenia końcówek włosów. I tak jak wspomniałam na początku – regularne wizyty w dobrym salonie fryzjerskim mogą znacznie poprawić kondycję włosów! 

AUTOR

Marlena Mańko
Założycielka Kairos Edu z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie fryzjer damski. Od 2004 roku instruktorka kilku wiodących marek kosmetyków fryzjerskich. Organizatorka szkoleń Master Class z upięć wieczorowych, koloryzacji, barberingu. Właścicielka salonu Studio Kairos w Radzyniu Podlaskim. Założycielka Akademii Kairos Edu oraz projektu Kairos Edu – szkolenia fryzjerskie. Projekt ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fryzjerów, chcących rzetelnie odpowiadać na potrzeby rynku. Jej szkolenia są wysoko oceniane przez odbiorców za fachowość, prosty przekaz i ciekawe techniki pracy.

Kairos Edu to społeczność profesjonalistów z Polski oraz całego świata.